to top
Select language:    en ENGLISH  |  cs CZECH
Online seminář MATLAB 1+1
MATLAB v přehledu: Aktuální možnosti systému MATLAB v příkladech a aplikacích
Datum:11.10.2023 (středa), od 17:00 (115 min.)Nemůžete se zúčastnit? Alternativní termín je 10.10.2023 od 13 hod. >>
Místo:Online prostřednictvím Cisco Webex
Vstupné:ZDARMA
Přednášející:Jaroslav Jirkovský (HUMUSOFT)
Jazyk:Čeština
Zaměření online semináře
picture
Online seminář Vás seznámí s nástrojem MATLAB a jeho možnostmi formou praktických ukázek a živé diskuse v rámci neformálního virtuálního setkání. V průběhu semináře si postupně předvedeme prostředí a způsob, jakým MATLAB pracuje, a jak jej využít ke zpracování nejrůznějších úloh.
Jak se připojit
Pro účast na online semináři vyplňte přihlašovací formulář. Obratem obdržíte informace k připojení. Odkaz ke stažení podkladových materiálů Vám zašleme před konáním semináře.
Program
17:00MATLAB – výpočetní prostředí
  • - tvorba interaktivních dokumentů v nástroji Live Editor
  • - výpočty, analýza dat, vizualizace
17:45Simulink – modelování a simulace systémů
  • - modelování dynamických systémů a algoritmů, Model-Based Design
18:05Využití prostředí MATLAB a Simulink v aplikačních oblastech
  • - analýza dat a data science
  • - zpracování signálu
  • - zpracování obrazu, počítačové vidění
  • - modelování fyzikálních soustav
  • - návrh řídicích systémů
  • - implementace algoritmů na cílové platformy
18:50Závěr, diskuze, dotazy
Seminář je určen všem posluchačům, kteří mají zájem dozvědět se ucelené informace o možnostech využití systému MATLAB a Simulink.
Náplň semináře
Seminář Vás seznámí s nástrojem MATLAB a jeho možnostmi. MATLAB je inženýrský nástroj a interaktivní prostředí pro vědecké a technické výpočty, analýzu dat, vizualizaci a vývoj algoritmů. V průběhu semináře si postupně předvedeme prostředí a způsob, jakým MATLAB pracuje, a jak jej využít ke zpracování nejrůznějších úloh.
Naším základním pracovním nástrojem bude MATLAB Live Editor, ve kterém můžete vytvářet interaktivní výpočetní dokumenty. Kromě toho si ukážeme vestavěné grafické aplikace určené pro konkrétní úlohy i možnosti vytváření aplikací vlastních. Představíme také způsob práce s MATLAB online.
Dále si předvedeme nadstavbu Simulink, ve které můžete rychle a snadno modelovat chování dynamických soustav nebo ji využít k modelování algoritmů. Návrh algoritmů na základě modelů je metoda nazývaná Model-Based Design.
V závěrečné části semináře na nás čeká přehled aplikací, ve kterých se MATLAB využívá nejčastěji. Aplikace budou stručně prezentovány na řadě zajímavých příkladů.