to top
Select language:    en ENGLISH  |  cs CZECH
Pracovní stanice HeavyHorse
picture HeavyHorse 64x397 (Threadripper 3970X, 3.7~4.5 GHz)
- MATLAB R2020a benchmark
Řada výkonných pracovních stanic HeavyHorse obsahuje modely založené na nejnovějších vícejádrových procesorech AMD EPYC, Ryzen Threadripper a Ryzen. Nové modely s až 256 výpočetními vlákny jsou unikátní platformou pro náročné paralelní výpočty a poskytují bezkonkurenční výkon v poměru ke spotřebě energie a ceně.
Všechny modely jsou nyní osazeny grafickými kartami NVIDIA řady Quadro. Pro podporu GPU výpočtů nabízíme volitelnou přídavnou kartu NVIDIA TESLA.
picture Typická konfigurace paralelní úlohy pro výpočetní cluster, realizovatelná na jedné pracovní stanici HeavyHorse.
Dovolujeme si Vám představit řadu vysoce výkonných pracovních stanic navržených pro optimální výkon při náročných numerických výpočtech.
Moderní softwarové nástroje pro numerické výpočty umožňují uživatelům provádět výpočty s velkými objemy dat a podporují paralelní algoritmy, které mohou výrazně zkrátit dobu výpočtu. Pro plné využití těchto schopností je potřeba výpočetní systém o více procesorech. Takový výpočetní systém může být tvořen clusterem několika počítačů, může se však jednat i o několik procesorů v jedné pracovní stanici. Toto řešení přináší vyšší výkon a výrazně zjednodušuje správu paralelních aplikací.